SQ24T04120-NDB0
Mfr.Part #
SQ24T04120-NDB0
Description
DC DC CONVERTER 12V 48W
Current - Output (Max) :
4A
Efficiency :
87%
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.27 H 58.4mmx22.9mmx7.0mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Power (Watts) :
48W
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Output 1 :
12V
Control Features :
Enable, Active Low
Voltage - Isolation :
2kV
Voltage - Input (Max) :
36V
Datasheets
SQ24T04120-NDB0
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH