SQ24T04120-NBC0
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQ24T04120-NBC0
Manufacturer
Bel Power Solutions
Package / Case
8-DIP Module, 1/8 Brick
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 12V 48W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Control Features :
Enable, Active Low
Series :
SemiQ™ SQ24
Power (Watts) :
48W
Efficiency :
87%
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Output 1 :
12V
Size / Dimension :
2.30Lx0.90W x 0.27 H 58.4mmx22.9mmx7.0mm
Voltage - Isolation :
2kV
Current - Output (Max) :
4A
Applications :
ITE (Commercial)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
36V
Feature :
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Type :
Isolated Module
Package / Case :
8-DIP Module, 1/8 Brick
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
SQ24T04120-NBC0
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH