SQ24S04120-PS0S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SQ24S04120-PS0S
Manufacturer
Bel Power Solutions
Description
DC DC CONVERTER 12V 48W
Manufacturer :
Bel Power Solutions
Product Category :
Max Input Voltage :
36 V
Packaging :
Bulk
Isolation Voltage :
2 kV
RoHS :
Non-Compliant
Mount :
Surface Mount
Max Output Current :
4 A
Voltage - Output 1 :
12 V
Length :
58.42 mm
Features :
OCP, OTP, OVP, UVLO
Width :
22.86 mm
Min Operating Temperature :
-40 °C
Max Power Dissipation :
48 W
Height :
7.112 mm
Number of Outputs :
1
Min Input Voltage :
18 V
Max Operating Temperature :
85 °C
Efficiency :
87 %
Datasheets
SQ24S04120-PS0S
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 5A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH
    LINE FILTER 100VDC 20A TH
    LINE FILTER 100VDC 10A TH