SPM5020T-3R3M-CA02
Mfr.Part #
SPM5020T-3R3M-CA02
Description
FIXED IND 3.3UH 3.9A 61 MOHM SMD
Series :
SPM-LR
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
DC Resistance (DCR) :
61mOhm Max
Material - Core :
Metal
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
3.9A
Inductance :
3.3μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Current - Saturation :
6.5A
TDK Corporation SPM5020T-3R3M-CA02
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD