SPM5020T-2R2M-LR
Mfr.Part #
SPM5020T-2R2M-LR
Description
FIXED IND 2.2UH 4.6A 40.7MOHM SM
Stock
457
In Stock :
457
1 (Unlimited)
Test Frequency :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
HTS Code :
RMS Current (Irms) :
4.6A
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) :
40.7mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
REACH SVHC :
No SVHC
Series :
SPM-LR
Inductance Tolerance :
20%
Published :
2013
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current Rating :
4.6A
Current - Saturation :
7A
Inductance :
2.2μH
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
Mount :
Surface Mount
Datasheets
SPM5020T-2R2M-LR
TDK Corporation SPM5020T-2R2M-LR
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD