SPM5020T-1R5M-CA02
Mfr.Part #
SPM5020T-1R5M-CA02
Description
FIXED IND 1.5UH 5.9A 24.8MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
Series :
SPM-LR
Current - Saturation :
9A
Inductance :
1.5μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
5.9A
DC Resistance (DCR) :
24.8mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Material - Core :
Metal
Inductance Frequency - Test :
100kHz
TDK Corporation SPM5020T-1R5M-CA02
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD