SPM5020T-1R5M-CA
Mfr.Part #
SPM5020T-1R5M-CA
Description
FIXED IND 1.5UH 5A 33.4 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Test Frequency :
100kHz
Material - Core :
Iron Powder
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance :
1.5μH
DC Resistance (DCR) :
33.4mOhm Max
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating :
5A
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Packaging :
Bulk
Series :
SPM-CA
Mount :
Surface Mount
Published :
Current - Saturation :
7.8A
Tolerance :
±20%
Datasheets
SPM5020T-1R5M-CA
TDK Corporation SPM5020T-1R5M-CA
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD