SPM5015T-1R0M
Mfr.Part #
SPM5015T-1R0M
Description
FIXED IND 1UH 5.3A 33.1 MOHM SMD
Stock
52
In Stock :
52
Material - Core :
Metal
Shielding :
Shielded
Max Operating Temperature :
125°C
Current - Saturation :
8A
REACH SVHC :
No SVHC
Current Rating (Amps) :
6.3A
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Length :
5.4102mm
Test Frequency :
100kHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
RMS Current (Irms) :
6.3A
Inductance :
1μH
Published :
2013
Mount :
Surface Mount
Width :
5.1054mm
Min Operating Temperature :
-40°C
DC Resistance (DCR) :
24.8mOhm Max
Current Rating :
6.3A
Series :
SPM-LR
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Inductance Tolerance :
20%
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
SPM5015T-1R0M
TDK Corporation SPM5015T-1R0M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD