SPM5012T-2R2M-CA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPM5012T-2R2M-CA
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2UH 2.9A 95 MOHM SMD
Stock
900
In Stock :
900
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Size / Dimension :
0.213Lx0.201W 5.40mmx5.10mm
Mount :
Surface Mount
Current Rating :
2.9A
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current - Saturation :
3.3A
Tolerance :
±20%
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
95mOhm Max
Material - Core :
Iron Powder
Shielding :
Shielded
Operating Temperature :
-40°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
2013
Inductance :
2.2μH
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Type :
Wirewound
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
SPM-CA
Test Frequency :
100kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SPM5012T-2R2M-CA
TDK Corporation SPM5012T-2R2M-CA
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD