SPH4012H270MT
Mfr.Part #
SPH4012H270MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 630MA 672MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Height - Seated (Max) :
0.047 (1.20mm)
Q @ Freq :
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Series :
SPH
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
672mOhm Max
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
Package / Case :
Nonstandard
Type :
Drum Core, Wirewound
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Ratings :
Inductance :
27 µH
Features :
Current - Saturation (Isat) :
500mA
Frequency - Self Resonant :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Tolerance :
±20%
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
630 mA
Shielding :
Shielded
Datasheets
SPH4012H270MT
Shenzhen Sunlord Electronics SPH4012H270MT
SPH4012H270MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD