SPH252012H1R0MTY03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPH252012H1R0MTY03
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
SMD,2.5x2.0x1.2mm
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 1UH 2.4A 43 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Inductance :
1uH
RoHS Status :
RoHS Compliant
Rated Current :
2.4A
Package / Case :
SMD,2.5x2.0x1.2mm
DC Resistance (DCR) :
37mOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SPH252012H1R0MTY03 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,2.5x2.0x1.2mm, SPH252012H1R0MTY03 pinout, SPH252012H1R0MTY03 datasheet PDF, SPH252012H1R0MTY03 amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics SPH252012H1R0MTY03 ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics SPH252012H1R0MTY03
SPH252012H1R0MTY03 datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD