SPD73R-393M
Mfr.Part #
SPD73R-393M
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 39UH 1.25A 320MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Series :
SPD73R
Max DC Current :
1.25A
Test Frequency :
1kHz
Tolerance :
±20%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Nonstandard
ECCN Code :
EAR99
Published :
Shielding :
yes
Pbfree Code :
yes
Depth :
7.8mm
Height :
3.9mm
HTS Code :
Material - Core :
Ferrite
Mount :
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.287Lx0.287W 7.30mmx7.30mm
Inductance :
39μH
Construction :
RECTANGULAR
Radiation Hardening :
No
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.154 3.90mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Current Rating :
1.25A
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
320mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case/Size Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Type :
Wirewound
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
SPD73R-393M
API Delevan SPD73R-393M
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD