SPD2-150-4P0-R
Mfr.Part #
SPD2-150-4P0-R
Manufacturer
Littelfuse
Description
SPD MOD 4P+0 150VAC TYPE 1+2
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Littelfuse
Product Category :
Voltage - Continuous Operating (Max) (MCOV) :
150VAC
Voltage - Protection Level (VP) (2416) :
1.25kV
Current - Discharge (Nom) (8/20μS) :
20kA
Operating Temperature :
-40°C~80°C
Form :
Base + Module
Approval Agency :
CE, cURus, UL, VDE
Mounting Type :
DIN Rail
Current - Short Circuit Rating (SCRR) :
200kA
Series :
SPD2 4+0
Feature :
Remote Signaling Contacts, Thermally Protected
Type :
Type 1, Type 2
Number of Poles :
4
Voltage - Protection Rating (VPR) :
600V