SPC5200CVR400-FR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SPC5200CVR400-FR
Manufacturer
Freescale Semiconductor
Package / Case
272-BBGA
Datasheet
Download
Description
MICROPROCESSOR, 400MHZ, CMOS, PB
Manufacturer :
Freescale Semiconductor
Product Category :
Microprocessors
Ethernet :
10/100Mbps (1)
Security Features :
Voltage - I/O :
2.5V, 3.3V
RAM Controllers :
DDR, SDRAM
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C (TA)
Series :
MPC52xx
Package / Case :
272-BBGA
Core Processor :
PowerPC e300
Package :
Bulk
Co-Processors/DSP :
Number of Cores/Bus Width :
1 Core, 32-Bit
Supplier Device Package :
272-PBGA (27x27)
Speed :
400MHz