SP1210R-822H
Mfr.Part #
SP1210R-822H
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 8.2UH 487MA 880MOHM SM
Max DC Current :
487mA
Current - Saturation :
454mA
Test Frequency :
100kHz
Height :
2.57mm
DC Resistance (DCR) :
880mOhm Max
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Package / Case :
Nonstandard
Depth :
2.66mm
Inductance :
8.2μH
Tolerance :
±3%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
487mA
Datasheets
SP1210R-822H
API Delevan SP1210R-822H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD