SP1210R-561J
Mfr.Part #
SP1210R-561J
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 560NH 1.38A 109MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
109mOhm Max
Current - Saturation :
1.72A
Max DC Current :
1.38A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
1.38A
Inductance :
560nH
Depth :
2.66mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Published :
Tolerance :
±5%
Height :
2.57mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
100kHz
Datasheets
SP1210R-561J
API Delevan SP1210R-561J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD