SP1210R-224K
Mfr.Part #
SP1210R-224K
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
FIXED IND 220UH 100MA 20.7OHM SM
Series :
SP1210R
Terminal Shape :
J BEND
Case Code (Imperial) :
Inductance :
220μH
Test Frequency :
100kHz
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
20.7Ohm Max
Size / Dimension :
0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Current Rating :
100mA
JESD-609 Code :
e1
Resistance :
12.7Ohm
Current - Saturation :
87mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Height :
2.57mm
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Max DC Current :
113mA
RECTANGULAR
Case Code (Metric) :
Depth :
2.66mm
1
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
SP1210R-224K
API Delevan SP1210R-224K
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD