SP1210R-153G
Mfr.Part #
SP1210R-153G
Description
FIXED IND 15UH 338MA 1.8 OHM SMD
Max DC Current :
338mA
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e1
Depth :
2.66mm
Inductance :
15μH
Current - Saturation :
336mA
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
DC Resistance (DCR) :
1.8Ohm Max
Tolerance :
±2%
Current Rating :
338mA
Height :
2.57mm
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Series :
SP1210R
Datasheets
SP1210R-153G
API Delevan SP1210R-153G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD