SP1210R-104J
Mfr.Part #
SP1210R-104J
Description
FIXED IND 100UH 154MA 8.7OHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
100kHz
Series :
SP1210R
Inductance :
100μH
Current - Saturation :
129mA
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Max DC Current :
154mA
Height :
2.57mm
Current Rating :
154mA
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
HTS Code :
Depth :
2.66mm
JESD-609 Code :
e1
DC Resistance (DCR) :
8.7Ohm Max
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Datasheets
SP1210R-104J
API Delevan SP1210R-104J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD