SP1210-822J
Mfr.Part #
SP1210-822J
Description
FIXED IND 8.2UH 487MA 880MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Inductance :
8.2μH
Depth :
2.66mm
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
880mOhm Max
Current - Saturation :
454mA
Max DC Current :
487mA
Current Rating :
487mA
Height :
2.57mm
Test Frequency :
100kHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
SP1210-822J
API Delevan SP1210-822J
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD