SP1210-682G
Mfr.Part #
SP1210-682G
Description
FIXED IND 6.8UH 576MA 630MOHM SM
Series :
SP1210
Current - Saturation :
497mA
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Test Frequency :
100kHz
Tolerance :
±2%
Max DC Current :
576mA
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Current Rating (Amps) :
576mA
Composition :
Wirewound
Length :
3.5052mm
Current Rating :
576mA
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
2.66mm
DC Resistance (DCR) :
630mOhm Max
Width :
2.667mm
Height :
2.57mm
Radiation Hardening :
No
Inductance Frequency - Test :
100kHz
Shielding :
Shielded
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Inductance :
6.8μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
SP1210-682G
API Delevan SP1210-682G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD