SP1210-681G
Mfr.Part #
SP1210-681G
Description
FIXED IND 680NH 1.32A 119MOHM SM
Max DC Current :
1.32A
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current - Saturation :
1.58A
Height :
2.57mm
Inductance :
680nH
HTS Code :
Depth :
2.66mm
Current Rating :
1.32A
Test Frequency :
100kHz
DC Resistance (DCR) :
119mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
SP1210-681G
API Delevan SP1210-681G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD