SP1210-563G
Mfr.Part #
SP1210-563G
Description
FIXED IND 56UH 194MA 5.5 OHM SMD
Current Rating :
194mA
Current - Saturation :
174mA
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
HTS Code :
DC Resistance (DCR) :
5.5Ohm Max
Inductance :
56μH
Test Frequency :
100kHz
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Depth :
2.66mm
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
194mA
Height :
2.57mm
Datasheets
SP1210-563G
API Delevan SP1210-563G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD