SP1210-392G
Mfr.Part #
SP1210-392G
Description
FIXED IND 3.9UH 665MA 470MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
470mOhm Max
Tolerance :
±2%
Height :
2.57mm
Published :
Depth :
2.66mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Inductance :
3.9μH
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Max DC Current :
665mA
Test Frequency :
100kHz
Current Rating :
665mA
Datasheets
SP1210-392G
API Delevan SP1210-392G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD