SP1210-334G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1210-334G
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 330UH 88MA 26.8OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
Nonstandard
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Current Rating :
88mA
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±2%
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
J BEND
Current - Saturation :
71mA
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Max DC Current :
88mA
Inductance :
330μH
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Ferrite
HTS Code :
Published :
Height :
2.57mm
JESD-609 Code :
e0
Test Frequency :
100kHz
Series :
SP1210
DC Resistance (DCR) :
26.8Ohm Max
Type :
Wirewound
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
2.66mm
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
SP1210-334G
API Delevan SP1210-334G
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD