SP1210-183G
Mfr.Part #
SP1210-183G
Description
FIXED IND 18UH 322MA 2 OHM SMD
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Inductance :
18μH
Series :
SP1210
Max DC Current :
322mA
Height :
2.57mm
Current - Saturation :
304mA
Current Rating :
322mA
JESD-609 Code :
e0
Test Frequency :
100kHz
Depth :
2.66mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
DC Resistance (DCR) :
2Ohm Max
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Datasheets
SP1210-183G
API Delevan SP1210-183G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD