SP1210-154J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP1210-154J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 150UH 124MA 13.5OHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Depth :
2.66mm
Current - Saturation :
106mA
Construction :
RECTANGULAR
DC Resistance (DCR) :
13.5Ohm Max
ECCN Code :
EAR99
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Test Frequency :
100kHz
Radiation Hardening :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 13 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Published :
Current Rating :
124mA
Mount :
Surface Mount
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductance :
150μH
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
SP1210
Package / Case :
Nonstandard
Height :
2.57mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
Shielding :
yes
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Shape :
J BEND
Type :
Wirewound
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
124mA
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
Datasheets
SP1210-154J
API Delevan SP1210-154J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD