SP02SE-12-10S
Mfr.Part #
SP02SE-12-10S
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Circular Connector Assemblies
Datasheets
SP02SE-12-10S
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Anodic Coating (Alumilite) Bulk N (Normal) Bayonet Lock
SP02SE-12-10S Overview
SP02SE-12-10S Features
MIL-DTL-26482 Series I, SP series
SP02SE-12-10S Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
SP02SE-12-10S Circular Connectors applications.
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER