SP02SE-12-10S(003)
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SP02SE-12-10S(003)
Manufacturer
Amphenol Industrial
Description
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
Manufacturer :
Amphenol Industrial
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 10 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
SP02SE-12-10S(003) Overview
SP02SE-12-10S(003) Features
MIL-DTL-26482 Series I, SP series
SP02SE-12-10S(003) Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
SP02SE-12-10S(003) Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER