SNG-25DA-086
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SNG-25DA-086
Manufacturer
KEMET
Package / Case
Vertical, 2 Wire Leads
Datasheet
Download
Description
FIXED INDUCTOR 86UH 20 MOHM
Stock
91
In Stock :
91
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Inductance Frequency - Test :
160kHz
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
24 Weeks
Size / Dimension :
1.535Dia 39.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
86μH
DC Resistance (DCR) :
20mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.945 24.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
SNG
Mounting Type :
User Defined
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Nickel Zinc Ferrite (NiZn)
Type :
Wirewound
Package / Case :
Vertical, 2 Wire Leads
Tolerance :
-30% +50%
Datasheets
SNG-25DA-086
KEMET SNG-25DA-086
SNG-25DA-086 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD