SNF550018
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SNF550018
Manufacturer
Diodes Incorporated
Description
CLOCK SAW OSCILLATOR SEAM7050 T&
Manufacturer :
Diodes Incorporated
Product Category :
Oscillators
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Supply Voltage :
3.3V
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 2.0mm
Rise Time-Max :
7ns
Base Resonator :
Crystal
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V
Output Load :
50 OHM
Additional Feature :
STANDBY; ENABLE/DISABLE FUNCTION; TR
Fall Time-Max :
7ns
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SaRonix-eCera™ SN
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
XO (Standard)
Surface Mount :
yes
Symmetry-Max :
55/45%