SN75LVDM976DLRG4
Mfr.Part #
SN75LVDM976DLRG4
Package / Case
56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC TRANSCEIVER 9/9 56SSOP
Drivers, Receivers, Transceivers
Number of Terminations :
56
Interface Standard :
X3.277; SCSI-2; SCSI-3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2 (1 Year)
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Base Part Number :
75LVDM976
Number of Functions :
9
Terminal Pitch :
0.635mm
Number of Pins :
56
Mount :
Surface Mount
Length :
18.415mm
Mounting Type :
Surface Mount
Receiver Number of Bits :
9
Driver Number of Bits :
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Position :
Dual
Differential Output :
yes
Out Swing-Min :
0.2 V
Output Low Current-Max :
0.002A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage :
5V
Additional Feature :
SUPPORTS SINGLE-ENDED AND LOW-VOLTAGE DIFFERENTIAL SCSI
Package / Case :
56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width)
Terminal Form :
Gull wing
Width :
7.5mm
Receive Delay-Max :
10 ns
Reach Compliance Code :
Unknown
Height Seated (Max) :
2.79mm
Operating Temperature :
0°C~70°C
Pin Count :
High Level Input Current-Max :
0.00005A
Input Characteristics :
DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
Power Supplies :
5V
Supply Current-Max :
26mA
Transmit Delay-Max :
8.8 ns
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Number of Drivers/Receivers :
9/9
Datasheets
SN75LVDM976DLRG4
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LVDM976DLRG4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Number of Terminations:56, Type:Transceiver, Base Part Number:75LVDM976, Number of Pins:56, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:56-BSSOP (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, SN75LVDM976DLRG4 pinout, SN75LVDM976DLRG4 datasheet PDF, SN75LVDM976DLRG4 amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LVDM976DLRG4 ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.