SN75LPE185DW
Mfr.Part #
SN75LPE185DW
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Description
IC TRANSCEIVER FULL 3/5 24SOIC
Packaging :
Tube
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Receiver Hysteresis :
1V
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Drivers/Receivers :
3/5
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Duplex :
Full
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Protocol :
RS232
Supplier Device Package :
24-SOIC
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Datasheets
SN75LPE185DW
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LPE185DW from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Type:Transceiver, Operating Temperature:0°C~70°C, Package / Case:24-SOIC (0.295, 7.50mm Width), SN75LPE185DW pinout, SN75LPE185DW datasheet PDF, SN75LPE185DW amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75LPE185DW ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.