SN75ALS085DWRG4
Mfr.Part #
SN75ALS085DWRG4
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Drivers, Receivers, Transceivers
Interface Standard :
IEEE 802.3
Pin Count :
24
Input Characteristics :
Differential
Receive Delay-Max :
15 ns
Base Part Number :
75ALS085
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Height Seated (Max) :
2.65mm
Width :
7.5mm
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Position :
Dual
Driver Number of Bits :
2
Operating Temperature :
0°C~70°C
Number of Functions :
2
Terminal Pitch :
1.27mm
Receiver Number of Bits :
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Number of Pins :
24
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Length :
15.4mm
Supply Voltage :
5V
Transmit Delay-Max :
15 ns
Qualification Status :
Not Qualified
Datasheets
SN75ALS085DWRG4
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75ALS085DWRG4 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Base Part Number:75ALS085, Operating Temperature:0°C~70°C, Type:Transceiver, Number of Pins:24, Package / Case:24-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Number of Terminations:24, Mounting Type:Surface Mount, SN75ALS085DWRG4 pinout, SN75ALS085DWRG4 datasheet PDF, SN75ALS085DWRG4 amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75ALS085DWRG4 ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.