SN75ALS085DWR
Mfr.Part #
SN75ALS085DWR
Package / Case
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
24-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Supplier Device Package :
24-SOIC
Operating Temperature :
0°C~70°C
Voltage - Supply :
4.75V~5.25V
Datasheets
SN75ALS085DWR
Introducing Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75ALS085DWR from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:24-SOIC (0.295, 7.50mm Width), Operating Temperature:0°C~70°C, Type:Transceiver, SN75ALS085DWR pinout, SN75ALS085DWR datasheet PDF, SN75ALS085DWR amp .Beyond Drivers, Receivers, Transceivers Texas Instruments SN75ALS085DWR ,we also offer SP3232EBCN-L/TR, MAX202IDR, THVD1400DR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.