SMT-R010-5.0
Mfr.Part #
SMT-R010-5.0
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.01,
Package / Case :
Nonstandard
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.280 L x 0.165 W (7.10mm x 4.20mm)
Resistance :
10 MOhms
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±5%
Failure Rate :
Series :
SMT
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Composition :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
SMT-R010-5.0
SMT Series, -, 10 mOhms, 7W, ±5%, -65°C ~ 170°C