SMS-R330-1.0
Mfr.Part #
SMS-R330-1.0
Manufacturer
Isabellenhütte
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RESISTOR - ISA-PLAN SHUNT, 0.33,
Manufacturer :
Isabellenhütte
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Size / Dimension :
0.250 L x 0.120 W (6.35mm x 3.05mm)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Failure Rate :
Resistance :
330 mOhms
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Composition :
Power (Watts) :
5W
Supplier Device Package :
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Product Status :
Active
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Series :
SMS
Number of Terminations :
2
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Datasheets
SMS-R330-1.0
SMS Series, -, 330 mOhms, 5W, ±1%, -65°C ~ 170°C