SMP23-L20-DC24V-20A
Mfr.Part #
SMP23-L20-DC24V-20A
Manufacturer
E-T-A
Description
AC/DC CONVERTER 24V 480W
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Minimum Load Required :
No
Type :
Enclosed
Applications :
Industrial, ITE (Commercial)
Series :
SMP23
Mounting Type :
DIN Rail
Number of Outputs :
1
Size / Dimension :
5.91Lx4.41W x 4.88 H 150.1mmx112.0mmx124.0mm
Published :
Current - Output (Max) :
20A
Voltage - Isolation :
3kV
Approval Agency :
TUV, UL
Voltage - Input :
340V~575VAC 3 Phase
Voltage - Output 1 :
24V
Efficiency :
90%
Operating Temperature :
-30°C~71°C With Derating
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
480W