SMM30-48-K-MUB
Mfr.Part #
SMM30-48-K-MUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 30W
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Cord Length :
47.2 1.20m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Series :
SMM30 (36W)
Output Connector :
USB Micro
Size / Dimension :
2.90Lx1.69W x 1.28 H 73.6mmx42.8mmx32.5mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Weight :
0.441lb 200.03g
Input Connector :
Multi-Blade (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
100mW Max
Power (Watts) :
30W
Applications :
Medical
Voltage - Input :
90V~264VAC
Input Type :
Multi-Blade (Sold Separately)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
Level VI
Voltage - Output :
48V
Current - Output (Max) :
620mA