SMM30-36-V-P6
Mfr.Part #
SMM30-36-V-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 36V 30W
Voltage - Input :
90V~264VAC
Size / Dimension :
2.90Lx1.69W x 1.28 H 73.6mmx42.8mmx32.5mm
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
0.441lb 200.03g
Factory Lead Time :
19 Weeks
Series :
SMM30 (36W)
Power (Watts) :
30W
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Current - Output (Max) :
830mA
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Applications :
Medical
Polarization :
Positive Center
Cord Length :
47.2 1.20m
No Load Power Consumption :
100mW Max
Operating Temperature :
0°C~40°C
Voltage - Output :
36V