SMM30-24-V-P6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SMM30-24-V-P6
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 36W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Power (Watts) :
36W
Efficiency :
Level VI
Weight :
0.441lb 200.03g
Form :
Wall Mount (Class II)
Voltage - Input :
90V~264VAC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
2.90Lx1.69W x 1.28 H 73.6mmx42.8mmx32.5mm
Applications :
Medical
Cord Length :
47.2 1.20m
Operating Temperature :
0°C~40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type :
Multi-Blade (Included)
Series :
SMM30 (36W)
Approval Agency :
CE, cURus, FCC, PSE, TUV
Current - Output (Max) :
1.5A
Polarization :
Positive Center
No Load Power Consumption :
100mW Max
Factory Lead Time :
19 Weeks
Region Utilized :
International
Voltage - Output :
24V