SMM02070C8200FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C8200FBS00
Description
RES SMD 820 OHM 1% 1W MELF
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
5.7912mm
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Width :
2.2mm
Number of Terminations :
2
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
820Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C8200FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 820Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C