SMM02070C8200FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C8200FBP00
Description
RES SMD 820 OHM 1% 1W MELF
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Resistance :
820Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Length :
5.7912mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Vishay SMM02070C8200FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 820Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C