SMM02070C7509FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C7509FBP00
Description
RES SMD 75 OHM 1% 1W MELF
Length :
5.7912mm
Weight :
76.997305mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Diameter :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Width :
2.2mm
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
350V
Resistance :
75Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power Rating :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Vishay SMM02070C7509FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 75Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C