SMM02070C7501FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C7501FBP00
Description
RES 7.5K OHM 1% 1W MELF 0207
Stock
400
In Stock :
400
Chip Resistor - Surface Mount
Military Standard :
Not
Max Operating Temperature :
155°C
Lead Free :
Lead Free
Width :
2.2mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
1W
Published :
2015
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
MELF
Diameter :
2.2mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
7.5kOhms
Tape and Reel (TR)
Length :
5.7912mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Vishay SMM02070C7501FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C