SMM02070C7500FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C7500FBS00
Description
RES SMD 750 OHM 1% 1W MELF
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
MELF, 0207
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
750 Ohms
Supplier Device Package :
MELF
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Composition :
Thin Film
Brand :
Amphenol Positronic
Subcategory :
D-Sub Connectors
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087 Dia x 0.228 L (2.20mm x 5.80mm)
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Series :
SMM0207
Features :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Vishay SMM02070C7500FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 750 Ohms, 1W, ±1%, -55°C ~ 155°C