SMM02070C7328FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C7328FBP00
Description
RES SMD 7.32 OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
MELF
Resistance :
7.32Ohms
Width :
2.2mm
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Free
Length :
5.7912mm
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Vishay SMM02070C7328FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 7.32Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C