SMM02070C7158FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C7158FBP00
Description
RES SMD 7.15 OHM 1% 1W MELF
AEC-Q200
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
Cylindrical
Series :
SMM0207
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Resistance :
7.15Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.4W
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
350V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
2
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%