SMM02070C7150FBS00
Mfr.Part #
SMM02070C7150FBS00
Description
RES SMD 715 OHM 1% 1W MELF
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Number of Terminations :
2
Width :
2.2mm
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
1W
1 (Unlimited)
Length :
5.7912mm
Supplier Device Package :
MELF
Resistance :
715Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Vishay SMM02070C7150FBS00
SMM0207 Series, Thin Film, 715Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C