SMM02070C6981FBP00
Mfr.Part #
SMM02070C6981FBP00
Description
RES SMD 6.98K OHM 1% 1W MELF
Stock
517
In Stock :
517
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
2012
Size / Dimension :
0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
6.98kOhms
Length :
5.7912mm
MELF, 0207
Supplier Device Package :
MELF
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Width :
2.2mm
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Vishay SMM02070C6981FBP00
SMM0207 Series, Thin Film, 6.98kOhms, 1W, ±1%, -55°C~155°C